Delší životnost baterie díky správné péči

Prázdné nebo vadné baterie způsobují drahé prostoje a stres. Nejběžnější příčinou je nedostatečné nabití. Těmto selháním však lze zabránit náležitou péčí. Bezúdržbové baterie musí být také dostatečně nabité. Pojem „bezúdržbový“ znamená pouze to, že baterie ztrácí tak málo kapaliny, že ji není nutné znovu doplňovat. Dostatečný náboj je přesto stále nezbytný. Baterie musí být napájena minimálně takovým množstvím energie, jaké bylo odebráno.

Jednou z příčin problémů s baterií jsou krátké provozní doby zemědělského stroje, protože doba chodu motoru je často nedostatečná k dobití energie použité při spouštění. Baterie se také neustále samy vybíjí. To platí nejen v zimě, ale zejména při vysokých teplotách. Pokud není baterie dostatečně nabitá, je poškozena sulfatací a dojde ke ztrátě její použitelné kapacity.

Pokud je baterie poškozená nebo nedostatečně nabitá, může dojít k poruše baterie při běžícím zatížení s vypnutým motorem nebo při častých spouštěcích procesech, například pro účely testování během oprav v dílně. Ani po startu skoku nemůže alternátor sám plně nabít baterii. Musí být použita externí nabíječka.Často dochází k poruchám, zejména při zimních teplotách, protože výkon baterie je snížen z chemických důvodů a současně je obtížnější nastartovat studený motor. Pouze trvalé nabití může zabránit trvalému poškození baterie.Pro pravidelnou kontrolu stavu nabití baterie postačuje jednoduchý tester napětí nebo multimetr (GRANIT č. 507M320).

Stručné shrnutí našich tipů na péči o baterie:

 

  • Pravidelně kontrolujte stav nabití pomocí napětí
  • Dobijte nejpozději při napětí naprázdno 12,4 V.
  • Zákazníkům nikdy neprodávejte ani neinstalujte baterii s méně než 12,4 V.
  • K úplnému nabití baterie použijte dobu opravy v dílně

 

Doporučení produktů

Jsme tu pro Vás!

 

 

Zákaznický a opravárenský servis, marketingová podpora a efektivní logistika z nás činí silného partnera pro specializované prodejce v oborech zemědělské techniky, zahradnictví a lesnictví, stavebních strojů, hydrauliky a průmyslových nákladních vozidel. Jsme vám k dispozici pro případné dotazy. Můžete nás kontaktovat na ✆ +42 05 66 52 30 05.

 

 

Staňte se nyní zákazníkem