Z praxe: Tipy GRANIT pro všechny aspekty údržby baterie

Prázdné nebo vadné baterie způsobují drahé prostoje a stres. Nejběžnější příčinou je nedostatečné nabití. Těmto selháním však lze zabránit náležitou péčí. S našimi praktickými tipy můžete svým zákazníkům v budoucnu poskytnout nejlepší možné rady při nákupu nových baterií.

Bezúdržbový neznamená bez dobíjení

 

Co mnozí neví, musí být dostatečně nabité i bezúdržbové baterie. Pojem „bezúdržbový“ znamená pouze to, že baterie ztrácí tak málo kapaliny, že ji není nutné znovu doplňovat. Dostatečný náboj je přesto stále nezbytný. Baterie musí být napájena minimálně takovým množstvím energie, jaké bylo odebráno.

Všimněte si samovybíjení

 

Baterie se neustále samy vybíjí. Často dochází k poruchám, zejména při zimních teplotách, protože výkon baterie je snížen z chemických důvodů a současně je obtížnější nastartovat studený motor. Ale i v létě, kdy jsou teploty obzvláště vysoké, se samovybíjení zrychluje a poškozuje baterii. Kromě toho existují poměrně krátké provozní doby některých zemědělských strojů. Doba chodu motoru často nestačí na dobití energie použité při startování. V těchto případech je nabití baterie příliš nízké, je poškozeno sulfatací a dojde ke ztrátě její použitelné kapacity.

Dávejte pozor na opravy

 

Pokud je baterie poškozená nebo nedostatečně nabitá, může dojít k poruše baterie při běžícím zatížení s vypnutým motorem nebo při častých spouštěcích procesech, například pro účely testování během oprav v dílně. Ani po startu skoku nemůže alternátor sám plně nabít baterii. Musí být použita externí nabíječka.

 

 

Takto funguje jednoduchá péče o baterii. Naše tipy pro vaše zákazníky v kostce:

 

    • Pravidelně kontrolujte napětí naprázdno. Plně nabitá baterie má napětí 12,7 V. Měla by se nabíjet nejpozději při napětí naprázdno 12,4 V. K tomu stačí jednoduchý tester napětí nebo multimetr.
    • Povrch baterie by měl být vždy čistý a suchý, jinak by mohlo dojít ke svodovým proudům, které by také vybily baterii.
    • Pravidelně kontrolujte pevné usazení baterie a kabelu a v případě potřeby je dotáhněte.
    • Kabelové spoje by měly být vždy čisté a dobře namazané.
    • Externí dobíjení baterie nejméně dvakrát ročně zabrání nedostatečnému nabití.

 

Doporučení produktů

Jsme tu pro Vás!

 

 

Zákaznický a opravárenský servis, marketingová podpora a efektivní logistika z nás činí silného partnera pro specializované prodejce v oborech zemědělské techniky, zahradnictví a lesnictví, stavebních strojů, hydrauliky a průmyslových nákladních vozidel. Jsme vám k dispozici pro případné dotazy. Můžete nás kontaktovat na ✆ +42 05 66 52 30 05.

 

 

Staňte se nyní zákazníkem