POMÁHÁ DOSÁHNOUT VĚTŠÍ PŘESNOSTI

Více služeb s produkty pro precizní zemědělství od společnosti GRANIT

 

Z praxe: Porozumění preciznímu zemědělství

 

Digitalizace zemědělství se dostává do stále většího počtu zemědělských podniků. Takzvané precizní zemědělství je první fází digitální revoluce. Tyto techniky nabízejí zemědělským podnikům mnoho výhod. Jak ale udělat tento vysoce technický obor srozumitelný pro vaše zákazníky a společně najít ten správný systém? Pomůžeme vám najít ten vhodný produkt.

K sortimentu

Využití příležitostí digitalizace

Výhody digitalizace a precizního zemědělství jsou zřejmé: Pomocí nových technologií lze ušetřit na pesticidech, hnojivech, osivu, práci, naftě a strojích. Vaši zákazníci efektivněji využívají provozní zdroje, čímž dosahují vyšších výnosů a zároveň chrání životní prostředí. Zvyšuje se kvalita práce a snižuje se zátěž lidí. Rostoucí náklady, nedostatek kvalifikovaných pracovníků a rostoucí regulace si dříve či později vyžádají investice do digitálních řešení i v zemědělství.

Nezávislost na značce

Mají vaši zákazníci smíšený strojový park? Pak je výhodné pořídit řešení nezávislé na značce. Přestože jsou nyní řidiči zvyklí pracovat s velkým množstvím různých systémů, tréninkové úsilí je výrazně nižší u systému řízení nezávislého na značce. Své zákazníky navíc učiníte nezávislejšími na jednotlivých výrobcích strojů. Systémy nezávislé na výrobci byly vyvinuty pro různé stroje a často podporují různá rozhraní a formáty souborů.


VÝHODY PRECIZNÍHO ZEMĚDĚLSTVÍ

• Zvýšení produktivity půdy a práce
• Zvyšování kvality práce
• Snížení výrobních nákladů
• Zachování přírodních zdrojů
• Zlepšení pracovních podmínek

Precizní zemědělství a automatizované řízení

Precizní zemědělství se dělí na dvě hlavní oblasti: Technologie dílčích povrchů a automatizované řízení strojů spolu úzce souvisejí.


Dílčí technologie se týká obhospodařování zemědělské půdy s ohledem na rozdíly v půdě a plodinách v rámci pole. Na základě podrobných údajů o stavu plodin a půdy se aplikuje přesně tolik osiva, hnojiv a přípravků na ochranu rostlin, kolik je v dané lokalitě potřeba.


Automatizované řízení strojů například zvyšuje přesnost aplikačních procesů, která by při ručním řízení nebyla dosažitelná. Díky řídicím systémům a automatickému ovládání nářadí lze optimalizovat výsledky práce, šetřit čas a provozní prostředky a zároveň odlehčit řidiči.

Digitální správa farmy

Mnoho farmářů a dodavatelů dnes monitoruje své vlastní interní procesy pomocí systémů řízení farmy. Například lze snadněji spravovat údaje o trati nebo je přenášet online přímo různým řidičům nebo dodavatelům. Takzvaný index pole pomáhá zpřístupnit údaje o stopách a výnosech všude. Výnosy, biomasa, aplikace a satelitní data zároveň poskytují základ pro komplexní sledování zásob. Vnitřní procesy jsou tak transparentnější a následně efektivnější.

 

Se společností GRANIT na bezpečné straně

Tým odborníků na precizní zemědělství GRANIT vám rád poskytne rady a podporu. Od jednoduchých posilovačů řízení až po automatické systémy řízení s přesností na centimetry - nabízíme vám individuální řešení i řešení napříč značkami pro každou výzvu a každý požadavek zákazníka. Poradíme vám s nejnovějším stavem techniky i s nadcházejícími trendy a vývojem. Neváhejte nás kontaktovat.

Vždy v pruhu

Navigační systém v autě je přesný na pět až deset metrů pomocí GPS. V terénu je vyžadována výrazně vyšší přesnost. Ke zvýšení přesnosti satelitních signálů lze použít takzvané korekční signály, jako je RTK. Blízká referenční stanice slouží jako pevný bod pro přesnější určení vlastní polohy. Odchylka stopy se tak sníží na jeden až dva centimetry v závislosti na příjmu a signálu. To je lidským okem z kabiny traktoru jen stěží proveditelné.

Doporučení produktů

Jsme tu pro Vás!

 

 

Zákaznický a opravárenský servis, marketingová podpora a efektivní logistika z nás činí silného partnera pro specializované prodejce v oborech zemědělské techniky, zahradnictví a lesnictví, stavebních strojů, hydrauliky a průmyslových nákladních vozidel. Jsme vám k dispozici pro případné dotazy. Můžete nás kontaktovat na ✆ +42 05 66 52 30 05.

 

 

Staňte se nyní zákazníkem