Abychom Vám mohli nabízet co nejlepší služby a správné fungování webu, používáme Cookies. Potvrďte prosím jejich užívání.Více informací

Wilhelm Fricke zemřel ve věku 84 let.

Sdělujeme smutnou zprávu , že 16. listopadu 2013 zemřel ve věku 84 let

Wilhelm Fricke
Nositel Spolkového kříže za zásluhy.Wilhelm Fricke vybudoval během let 1953 až 1992 z malé kovárny z dolnosaského Heeslingenu  jednu z předních německých společností  prodávající zemědělskou techniku - Wilhelm Fricke GmbH. S jeho mezinárodními  kontakty a odhodláním pro nové příležitosti, jako např. obchod s náhradními díly, dal Wilhelm Fricke důležitý impuls pro současný úspěch firmy.

Důležitými milníky v jeho kariéře byly v šedesátých letech průkopnické zřízení exportního obchodu s použitými zemědělskými stroji nebo přemístění společnosti do jejího současného sídla. V roce 1972 položil koupí skladových zásob náhradních dílů traktorů Hanomag základní kámen dnešnímu velkoobchodu náhradními díly GRANIT PARTS.

V osmdesátých a devadesátých letech rozvíjel Wilhelm Fricke společnost a převzal zastoupení výrobců Claas a Fendt. Roku 1988 převzal Fricke renomovanou provozovnu Massey-Ferguson Tobaben. V roce 1990 byla založena pobočka v Demminu v Meklenbursku-Předním Pomořansku.

Po zemědělském učilišti získal Wilhelm Fricke na vysoké technické škole v Lüneburgu v roce 1953 univerzitní diplom. Po předčasné smrti svého otce přebral v témže roce jako 23-letý rodinnou kovárnu v Heeslingenu. V roce 1992 odešel po těžké nemoci z vedení firmy a předal ji svému synovi Hansu-Peterovi Fricke.

Jeho charakter se vyznačoval hodnotami jako důvěra, partnerství  a sociální angažovanost.

Bude nám chybět a zůstane navždy v naší paměti.

Společníci, vedení a zaměstnanci Wilhelm Fricke GmbH a celé skupiny Fricke.

--
Pohřeb se bude konat v pátek 22. Listopadu 2013, v 11:00 hodin v Kostele Svatého Viti v Heeslingenu.
Následně bude Wilhelm Fricke pohřben na hřbitově v Heeslingenu.

Místo květinových darů a věnců prosíme o příspěvek na kampaň „Německo pomáhá“ ve prospěch obětí tajfunu na Filipínách. Účet 10 20 30, BlZ 370 205 00, klíčové slovo: Wilhelm Fricke.